سه شنبه 1 مهر 1399 - 5 صفر 1442 - 2020 سپتامبر 22 - ساعت 13:58

مقایسۀ نظام خداشناسی اسلام و آیین هندو

موضوع این رساله دکتری، که در آذر ۱۳۹۴ توسط آقای محمدرسول ایمانی خشخو، یکی فضلای حوزه علمیه قم و از دانش پژوهان موسسه امام خمینی، نگاشته شده است، مقایسۀ نظام خداشناسی اسلام و آیین هندو در بحارالأنوار و ویشنوپورانه است. در این رساله به دنبال آن بوده ایم تا با انجام پژوهشی تطبیقی نظام خداشناسی اسلام و آیین هندو در دو متن اصلی این دو دین یعنی بحارالأنوار و ویشنوپورانه را استخراج کرده و آنگاه با یکدیگر مقایسه کنیم. این کار در نوع خود یکی از بدیع ترین تحقیقاتی است که چه در حوزه خداشناسی اسلامی، و چه در جنبه تطبیق و مقایسه اسلام با آیین هندو انجام گرفته است. به جرات می توان گفت که دانش پژوه محترم در این رساله اجتهاد ورزیده و به نتایج ارزنده ای در هر دو جنبه از بحث، دست یافته است. در اینجا برای آشنایی شما با این رساله، چکیده آن به اضافه فهرست مطالب و بخش هایی از مقدمه و خاتمه را درج کرده ام.

24 بهمن 1394

مقایسه انسان شناسی هندویی و اسلامی با نظر به آموزه ی پنج قشر در اوپه نیشَد ها و آموزه ی پنج روح در روایات اسلامی

آنچه در اینجا می خوانید، معرفی یکی از پایان نامه هایی است که من در راستای پروژه کلان خود طراحی کردم و خوشبختانه یکی از دانشجویان فاضل دانشگاه ادیان و مذاهب آن را اجرا و با درجه عالی (نمره ۱۹/۵) دفاع کرد. برای آگاهی شما از محتوای کلی این تحقیق، چکیده پایان نامه را همراه با مقدمه، فهرست مطالب و نتایج و جمع بندی تحقیق در اینجا عرضه می کنم.

23 بهمن 1394

فهرست پایان نامه ها

در این یادداشت صرفا به فهرستی از پایان نامه های ارشد و دکتری که تا کنون با راهنمایی یا مشاوره مدیر این سایت دفاع شده یا در حال دفاع است اشاره می شود، تا در فرصت های بعدی به معرفی آنها بپردازم.

22 بهمن 1394

  • تعداد رکوردها : 3